שלום,

איך אעזור לבנותי (5 ו-8) הגדלות, לצערי, בבית שאין בו שלום-בית.

עיצה, הפניה לחומר עזר, דרכי עידוד ובניית אישיות חיובית למרות הקשיים – יתקבלו בברכה.

תשובה: באמת מצער לשמוע – הקב"ה ישפות עליכם סוכת שלום.

ככלל, כדאי לדעתי, להשתדל מאד להעניק להן חום ואהבה, להקדיש זמן נינוח, בשמחה.. כמה שאפשר – לא מריבות בפניהן, להשתדל להגיע גם עם הבעל לתובנה שמריבות שהן חוות, "מבהילות" אותן ולכן לעשות כל מאמץ לאיפוק לפניהן. להקרין יחס מכבד כלפי האבא, למרות הקושי ביחס הבין-אישי. להשתדל לתת הזדמנויות שגם האב יעניק להן חום ואהבה. לא "להתחרות" אחד עם השני בזה.

עצם שאלתך מראה על אישיותך ויכולתך לעלות מעל הקושי ולחשוב על טובתן. זה יפה מאד. תתבונני מידי פעם בכחות הטובים שה' נתן לך – לא כ"גאוה" נגד הבעל, אלא בשמחה שזה בך. אל תקחי ללב אמירות "קשות". תאמרי לעצמך שזה,לצערנו, "דרכו של עולם" כשיש מריבות בין אנשים. זה לא אומר אפילו שהוא באמת חושב דברים לא-טובים שאומר לך, חלילה. ותשתדלי לא לפגוע בו, גם מצד עצם הענין, גם כדי שלא יצטרך "להשיב" כדי לשמור על כבודו.

כמובן, תשתדלו להשקיע בשיקום היחס ביניכם, בעין טובה זה על זה. אתם בשלב שעוד ניתן לשיקום גם מצד הילדות. תראו אם אתם יכולים להידבר ביניכם, בנחת, בהקשבה, להחליט שאתם רוצים לנסות להבין אחד את השני וללכת זה לקראת זה. לעיתים, שוה ללכת לייעוץ טוב – ובלבד שזה בא מתוך רצון לתקן.

זו ענ"ד. אם אפשר לעזור מעבר לכך, נשמח לנסות. אפשר לפנות בדוא"ל המצוין כאן באתר.

הצלחה רבה.

כתיבת תגובה